Takfotogenlampa 1800-talets andra Godspiltgården
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft, för 6 ljus, bronserad stomme, höj- och sänkbar, diameter ca 46 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Prismor saknas, ej tillhörande kupa
314176
2015-06-02