Unknown artist oilpainting
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, omkring 1900, Interiör med chassidisk rabbi i talmudförhör med gosse, signerad Isidor Kaufmann, olja på duk, 44 x 55 cm
Unknown artist, about 1900, interior with hasidic rabbi and boy, oil on canvas, signed Isidor Kaufmann, 44 x 55 cm
Föremålet ingår i tema Judaica
314192
2015-06-01