Raimund Volanek oilpainting

Raimund Volanek oilpainting
Raimund Volanek oilpainting
Raimund Volanek oilpainting
Raimund Volanek oilpainting
Raimund Volanek oilpainting
Raimund Volanek oilpainting

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RAIMUND VOLANEK (1857-1924): Talmuddiskussion med chassidiska rabbis, signerad R Volanek, olja på duk, 73 x 100 cm
Talmuddiscussion with hasidic rabbis, signed R Volanek, oil on canvas, 73 x 100 cm
Föremålet ingår i tema Judaica

314218

2015-06-01