Ulla Procopé "Blå anemon" matservis

Ulla Procopé
Ulla Procopé
Ulla Procopé
Ulla Procopé
Ulla Procopé
Ulla Procopé
Ulla Procopé
Ulla Procopé

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ULLA PROCOPÉ, matservis, 39 dlr, "Blå anemon", Arabia, 1960-tal, stengods, blå dekor, bestående av: 22 mattallrikar, 12 assietter, tekanna, karott med lock, 2 äggkoppar

Glasyren med mindre slitage

314275

2015-06-03