Bordslampa 1900-talets första hälft Godspiltgården
2015-06-02
314338
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, metall, total höjd med sockel ca 49 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Bruksslitage, ngt sned