Strykjärn 18/1900-tal

Strykjärn 18/1900-tal
Strykjärn 18/1900-tal
Strykjärn 18/1900-tal
Strykjärn 18/1900-tal
Strykjärn 18/1900-tal
Strykjärn 18/1900-tal
Strykjärn 18/1900-tal
Strykjärn 18/1900-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STRYKJÄRN, 5 st, 18/1900-tal, gjutjärn och mässing, handtag delvis svarvat trä, längd ca 18-21 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Skador, ett strykjärn med senare handtag

314346

2015-06-02