Matsalsgrupp design Kerstin Hörlin-Holmquist
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSGRUPP, 7 dlr, datumstämplad 1963, design Kerstin Hörlin-Holmquist, ur Triva-serien för NK verkstäder, bestående av bord med 2 iläggsskivor (50 cm vardera) och 6 stolar, vitlackerade, skyltmärkta, bordets höjd ca 75, 151x130 cm, totallängd ca 251 cm, stolarnas sitthöjd ca 45 cm
Slitage, färgbortfall
314350
2015-06-03