Brudkista 1800-tal

Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal
Brudkista 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BRUDKISTA, 1800-talets första hälft, allmogemålad, märkt "Katt Rina Nils Dotter 1824", höjd 66, 118x56 cm

Ytskador, färgbortfall, nyckel saknas, senare fötter

314378

2015-06-03