Bord 1800-talets andra hälft Godspiltgården

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORD, 1 par, 1800-talets andra hälft, underreden i fanérad valnöt, bordsskivor i sten, vardera höjd ca 75, diameter 44 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Ytskador, en skiva i 2 dlr

314390

2015-06-02