Axel Kargel Självporträtt

Axel Kargel Självporträtt
Axel Kargel Självporträtt
Axel Kargel Självporträtt
Axel Kargel Självporträtt

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL KARGEL (1896-1971): "Självporträtt", signerad och daterad A Kargel 1924, olja på duk uppfodrad på pannå, 36,5x33,5 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Minnesutställningen över Axel Kargel 1973, Konstnärshuset - Kalmar Konstmuseum

Hål efter häftstift

314415

2015-06-03