Axel Kargel Självporträtt
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL KARGEL (1896-1971): "Självporträtt", signerad och daterad A Kargel 1924, olja på duk uppfodrad på pannå, 36,5x33,5 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Minnesutställningen över Axel Kargel 1973, Konstnärshuset - Kalmar Konstmuseum
Hål efter häftstift
314415
2015-06-03