Axel Kargel

Axel Kargel
Axel Kargel
Axel Kargel
Axel Kargel

Klubbat för:

1 900 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

AXEL KARGEL (1896-1971): "Rodnade fjällskivlingar", signerad och daterad A Kargel 1941, olja på duk uppfodrad på pannå, 26,5x49 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj
Utställd på minnesutställningen 1973, konstnärshuset Kalmar Konstmuseum

Kuntoraportti

314416

Päivämäärä:

2015-06-03