Allmogeföremål 18/1900-tal Godspiltgården

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEPASKAR, KISTA, FLASKOR, LAGGADE KÄRL, SKÄNKSTOP, 14 dlr, 18/1900-tal, delvis bemålade
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Skador, delvis senare kompletteringar

314427

2015-06-02