Takfotogenlampa 1800-talets andra hälft Godspiltgå
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft, stomme i gjutjärn och smide, skärm i vitt glas och bronserad stomme, höjd ca 82, diameter 60 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Korroderad
314453
2015-06-02