Takfotogenlampa 1800-talets andra hälft Godspiltgå

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft, stomme i gjutjärn och smide, skärm i vitt glas och bronserad stomme, höjd ca 82, diameter 60 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Korroderad

314453

2015-06-02