Urna Rörstrand
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNA med lock, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900, hänklar, flintgods, polykrom dekor med motiv av djur och växter, höjd ca 58 cm
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.
Lagning, krackelyrer i glasyren
314493
2015-06-10