Urna Rörstrand

Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand
Urna Rörstrand

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA med lock, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900, hänklar, flintgods, polykrom dekor med motiv av djur och växter, höjd ca 58 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Lagning, krackelyrer i glasyren

314493

2015-06-10