Einar Forseth Västerås Domkyrka

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982): Västerås Domkyrka - Förlaga/tävlingsskiss till kyrkofönster, signerad och daterad Einar Forseth1954, blandteknik på smörpapper uppfodrad på papper, 31x13 cm, oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj

Smärre skador

314499

2015-06-04