Åskbollen design Eero Arnio
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
EERO AARNIO, "Åskbollen", fåtölj, Asko, Finland, formgiven 1963-65, gul glasfiberarmerad plast med gullackerad snurrbar aluminiumfot, invändig grön klädsel med två kuddar, höjd ca 120 cm
Slitage, skador, färggbortfall
314504
2015-06-06