Einar Forseth 1914

Einar Forseth 1914
Einar Forseth 1914
Einar Forseth 1914
Einar Forseth 1914

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982): "1914. Konstakademiens-kamraterna till Baltiska"-"Från Dyrehaven Danmark 1914", signerad och daterad E Forseth 1914, blandteknik (akvarell, tusch, blyerts), 25x29 cm, oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj

Påskrifter, hanteringsveck, uppklistrad på kartong

314517

2015-06-04