Einar Forseth 1914
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EINAR FORSETH (1892-1982): "1914. Konstakademiens-kamraterna till Baltiska"-"Från Dyrehaven Danmark 1914", signerad och daterad E Forseth 1914, blandteknik (akvarell, tusch, blyerts), 25x29 cm, oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj
Påskrifter, hanteringsveck, uppklistrad på kartong
314517
2015-06-04