Einar Forseth tillskriven

Einar Forseth tillskriven
Einar Forseth tillskriven
Einar Forseth tillskriven
Einar Forseth tillskriven

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982), "Toilette vid fönstret", osignerad, påskrift på baksidan 1936-42, olja på papper uppfodrat på kartong, påskrift "Från Ålsten vårt sovrum (Ålsten) Toalett vid fönstret 1936-44", oramad, ca 97x69 cm,
PROVENIENS: Einar Forseths familj

Skador

314557

2015-06-04