Einar Forseth tillskriven
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
EINAR FORSETH (1892-1982), "Toilette vid fönstret", osignerad, påskrift på baksidan 1936-42, olja på papper uppfodrat på kartong, påskrift "Från Ålsten vårt sovrum (Ålsten) Toalett vid fönstret 1936-44", oramad, ca 97x69 cm,
PROVENIENS: Einar Forseths familj
Skador
314557
2015-06-04