Skåp Jämtland
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
SKÅP, 1800-tal, Jämtland, daterat 1810, bemålad dekor bl a blomster, krön med imitationsmåleri, invändig hyllinredning samt skedhylla, nedre del med 3 lådor, originallås med nyckel, dörrblad med bemålat monogram "KES BPD", höjd ca 194, 116x42 cm
Slitage, delvis renoverat
314655
2015-06-04