Skåp Jämtland

Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland
Skåp Jämtland

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

SKÅP, 1800-tal, Jämtland, daterat 1810, bemålad dekor bl a blomster, krön med imitationsmåleri, invändig hyllinredning samt skedhylla, nedre del med 3 lådor, originallås med nyckel, dörrblad med bemålat monogram "KES BPD", höjd ca 194, 116x42 cm

Slitage, delvis renoverat

314655

2015-06-04