Siri Meyer, teckning och akvarell, 2 st

Klubbat för:

4 800 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SIRI MEYER (1898-1985): teckningar, 2 st, blyerts och akvarell på papper, i passepartout, 15x10 resp. 16x12 cm, oramade, den ena signerad och daterad Siri Meyer Paris -23, samt skisser i blyerts på papper, 11 st
Proveniens: Konstnärens familj
(13)

Kuntoraportti

314768

Päivämäärä:

2015-06-04