Kandelabrar nyrokoko

Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko
Kandelabrar nyrokoko

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, nyrokoko, förgylld brons, för tre ljus vardera, ljusarmarna monterade på puttis, höjd 37 cm

Ljusarm av, skador, lagningar, delar saknas

314769

2015-06-04