Kandelabrar nyrokoko
2015-06-04
314769
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, nyrokoko, förgylld brons, för tre ljus vardera, ljusarmarna monterade på puttis, höjd 37 cm
Ljusarm av, skador, lagningar, delar saknas