Skål på fot romersk brons
Klubbat för:
7 600 SEK
10 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, romersk, sannolikt 200-talet e Kr eller senare, brons/kopparlegering, mörkbrun patina, godronnerad cuppa, klockformad fot ornerad med koncentriska cirklar, höjd 9 cm, diameter 10 cm
PROVENIENS: Norfolk, England
314788
2015-06-15