Golvur 1700-tal med rotfaner

Golvur 1700-tal med rotfaner
Golvur 1700-tal med rotfaner
Golvur 1700-tal med rotfaner
Golvur 1700-tal med rotfaner
Golvur 1700-tal med rotfaner
Golvur 1700-tal med rotfaner

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, fodral fanerat i rot, med intarsia, höjd 214 cm, pendel och 2 lod finns, ett av loden i sten, text bakom urverk

renoverat och kompleterat

314809

2015-06-05