Handskrifter 1500-1700-tal

Handskrifter 1500-1700-tal
Handskrifter 1500-1700-tal
Handskrifter 1500-1700-tal
Handskrifter 1500-1700-tal
Handskrifter 1500-1700-tal
Handskrifter 1500-1700-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HANDSKRIFTER, äldre (6). Handlingar, brev, mest 1600-1700-tal, 1 handling på tyska daterad Reval 1674, med rött sigill, 1 handling på svenska daterad Borgo, 1661, med svart sigill, ett dokument, troligen köpehandling, på franska skrivet på pergament, troligen tidigt 1500-tal.

Fläckar, något solkade, några hål, revor, viss textförlust

314868

2015-06-05