Tallrikar design Josef Frank
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, tallrikar, 5 st., ovala i transparent glas, design Josef Frank för Svenskt Tenn, längd ca 30 cm
Historik: Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik
Enstaka nagg undertill
314904
2015-06-05