Tallrikar design Josef Frank

Tallrikar design Josef Frank
Tallrikar design Josef Frank

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOSEF FRANK, tallrikar, 5 st., ovala i transparent glas, design Josef Frank för Svenskt Tenn, längd ca 30 cm
Historik: Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik

Enstaka nagg undertill

314904

2015-06-05