Bilder och minnen av Svensson med färglitografi

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DEDIKATIONSEXEMPLAR. SVENSSON, ROLAND. Bilder och minnen. Förord G. Svensson. 1981.

4:o. 1 signerad originalfärglitografi R. Svensson ("Från Storskärgårn´, löst bifogad), färgplanscher och andra illustrationer. Omslag medbundet.
Brunt hfrbd med dekor på pärmen. Löst bifogad dedikation med teckning med författarens namnteckning daterad dec. 1981, författarens .namnteckning i blyerts på baksidan av titelbladet. Pappbandkassett.

315010

2015-06-06