Eric Grate skulturgrupp brons
Klubbat för:
23 000 SEK
Schätzwert
12 000 SEK
Beschreibung
ERIC GRATE (1896-1983): Rituel dans, grupp med fem bronsfigurer, signerade Eric Grate, patinerad brons, gjutarmärkta Herman Bergman Cire Perdue, höjd ca 17 cm, monterade på träsockel 49x36
Proveniens: Skulptören Eric Grate (1896-1983)
Zustandsbeschreibung
315034
2015-06-14