Eric Grate skulturgrupp brons

Eric Grate skulturgrupp brons
Eric Grate skulturgrupp brons
Eric Grate skulturgrupp brons
Eric Grate skulturgrupp brons
Eric Grate skulturgrupp brons
Eric Grate skulturgrupp brons
Eric Grate skulturgrupp brons
Eric Grate skulturgrupp brons

Klubbat för:

23 000 SEK

Schätzwert

12 000 SEK

Beschreibung

ERIC GRATE (1896-1983): Rituel dans, grupp med fem bronsfigurer, signerade Eric Grate, patinerad brons, gjutarmärkta Herman Bergman Cire Perdue, höjd ca 17 cm, monterade på träsockel 49x36
Proveniens: Skulptören Eric Grate (1896-1983)

Zustandsbeschreibung

315034

2015-06-14