Örhängen 1 par 18 k guld

Örhängen 1 par 18 k guld
Örhängen 1 par 18 k guld
Örhängen 1 par 18 k guld
Örhängen 1 par 18 k guld
Örhängen 1 par 18 k guld
Örhängen 1 par 18 k guld

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, stämplade G. Dahlgren Malmö resp. Ceson Göteborg, sannolikt 1960-tal, vardera med 1 south seapärla ca 11,3x13 resp. 12x13 mm, 1 navettslipad diamant och 12 briljanter, totalt för båda örhängena ca 0,80 ct, säkerhetskrokar

En säkerhetskrok med trasig kedja

315241

2015-06-07