Örhängen 1 par 18 k guld
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, stämplade G. Dahlgren Malmö resp. Ceson Göteborg, sannolikt 1960-tal, vardera med 1 south seapärla ca 11,3x13 resp. 12x13 mm, 1 navettslipad diamant och 12 briljanter, totalt för båda örhängena ca 0,80 ct, säkerhetskrokar
En säkerhetskrok med trasig kedja
315241
2015-06-07