Vas
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, Costa Rica, Chorotega, ca 1200-1400 eKr, lergods, bukig form på fotring, bemålad dekor i svart och rött, höjd ca 31 cm,
Proveniens: Inköpt på CH Lundgrens Antikhandel, 1970-tal
Patina
315274
2015-06-14