Vas

Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VAS, Costa Rica, Chorotega, ca 1200-1400 eKr, lergods, bukig form på fotring, bemålad dekor i svart och rött, höjd ca 31 cm,
Proveniens: Inköpt på CH Lundgrens Antikhandel, 1970-tal

Patina

315274

2015-06-14