Shaker modell, stolar 6 st

Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st
Shaker modell, stolar 6 st

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 6 st, 1900-talets första hälft, Shaker-typ, provinciell tillverkning, bok och flätad snörsits, höjd 90, sitthöjd ca 49 cm:
PROVENIENS: Konstnären Tage Hedqvists familj

Bruksslitage

315302

2015-06-07