Sengustaviansk spegel

Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, delvis träskuren ornamentik, delvis i gjutet pastellage, delvis förgylld med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierat glas, överstycket med dekor av voluter och Mercurius, ca 190x96,

Enstaka listverk och dekorelement saknas, skadat glas och slitage

315636

2015-06-08