Sengustaviansk spegel
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, delvis träskuren ornamentik, delvis i gjutet pastellage, delvis förgylld med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierat glas, överstycket med dekor av voluter och Mercurius, ca 190x96,
Enstaka listverk och dekorelement saknas, skadat glas och slitage
315636
2015-06-08