Skulptur mayakultur

Skulptur mayakultur
Skulptur mayakultur
Skulptur mayakultur
Skulptur mayakultur
Skulptur mayakultur
Skulptur mayakultur
Skulptur mayakultur
Skulptur mayakultur

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, Maya ca 600-900 eKr., Belize, knäböjande kvinna, lergods, höjd ca 14 cm,
Proveniens: Intyg från Harmer Rooke Galleries auction juni 16 1992 för lot #278, medföljer

Lagning

315641

2015-06-14