Färglitografi efter Malevich tryckt av Mourlot
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KASIMIR MALEVITCH (1878-1935), efter: Suprematism No. 56, färglitografi tryckt 1992 efter målningen utförd 1916, tryckt av Mourlot, Paris (med blindstämpel), numrerad 1104/1400, 80,5x71 cm, bladstorlek 93x78 cm
315649
2015-06-08