Öronprydnader mayakulturen

Öronprydnader mayakulturen
Öronprydnader mayakulturen
Öronprydnader mayakulturen
Öronprydnader mayakulturen

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÖRONPRYDNADER, 1 par, Maya ca 600-1000 eKr, jade, diameter ca 4,5 cm,
Proveniens: Inköpta på Harmer Rooke Galleries auktion 10 juni 1993.

Kanter med mindre nagg

315692

2015-06-14