Armring 18 k guld 1800-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMRING, 18 k guld, dekor med 3 odlade saltvattenspärlor, graverad blom- och bladdekor, Gustaf Adolf Cedergren, Stockholm 1856, vikt ca 20,5 g, originaletui
Skador, bucklor, framsida med tydlig lagning, pärlor ej ursprungliga
315693
2015-06-10