Lerkärl från antiken

Lerkärl från antiken
Lerkärl från antiken
Lerkärl från antiken
Lerkärl från antiken

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALABASTRON, hellenistisk, antiken ca 500-400fKr, bemålat lergods, höjd 25 cm
Proveniens: Skulptören Eric Grate (1896-1983)

Nagg

315746

2015-06-14