Etruskiska bronser
2015-06-14
315796
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, VAS, FRAGMENT, brons, etriskiska, skålens diameter 17, vasens höjd 9 cm, sjöfynd
Proveniens: Casa D´Arte Bruschi, Firenze
Skador, delar saknas