Träföremål allmoge

Träföremål allmoge
Träföremål allmoge
Träföremål allmoge
Träföremål allmoge

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

POKAL, SMÖRFAT, 1800-tal, svarvat trä, grönmålade med ränder i gult och rött, höjd ca 12-18 cm

Sprickor, pokalen med lagning, delvis senare bemålade

315818

2015-06-12