Porfyrljusstakar 1 par Wilhelm Smedberg
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
WILHELM SMEDBERG, ljusstakar, 1 par, porfyr och silver, lösa ljusmanschetter, kolonn format skaft på rund terasserad fot, stämplade 1803, verksam Karlstad 1777-1810, höjd 17,5 cm
En manschett stämplad 1808, mindre kantnagg, limmad
315965
2015-06-10