Porfyrljusstakar 1 par Wilhelm Smedberg

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

WILHELM SMEDBERG, ljusstakar, 1 par, porfyr och silver, lösa ljusmanschetter, kolonn format skaft på rund terasserad fot, stämplade 1803, verksam Karlstad 1777-1810, höjd 17,5 cm

En manschett stämplad 1808, mindre kantnagg, limmad

315965

2015-06-10