Skeppsmöbel från Whiting
2015-06-10
316023
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKEPPSMÖBEL, senempire, England, 1800-tal, med skrivinredning och jalusilucka, beslag i metall, skyltmärkt Whiting kabin 297, 1866, höjd ca 121, 72x30 cm
Slitage, skador, sprickor