Vas Elis Berg

Vas Elis Berg
Vas Elis Berg
Vas Elis Berg
Vas Elis Berg
Vas Elis Berg
Vas Elis Berg

Klubbat för:

600 SEK

1 500 SEK

ELIS BERG, vas, Kosta, glas, märkt Strömbergshyttan 1935 13127, höjd ca 18 cm, VAS, sannolikt Simon Gate, märkt Kosta 1938, höjd ca 14,5 cm

Större vasen med mindre nagg, mindre vasen märkt med personnummer undertill, en nagg, repor

316044

2015-06-10