Småtryck mynt, bank, finans 1791-1899

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SMÅTRYCK, FÖRORDNINGAR, PLACATER MED MERA RÖRANDE MYnT, BANK, FINANS. (63). 63 stycken mellan 1791.1899, delvis tagna ur band, delvis med omslag. enstaka fläckar o. andra småskador, tillskrifter, anteckningar, stämplar. I plastfickor i 4 A4-pärmar.

Säljs som en samling utan returrätt.

Småskador o. andra enstaka defekter, t.ex. stämplar.

316118

2015-06-15