Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av sjölandskap, diameter 25 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.

Dekorslitage

316261

2015-06-12