Äldre böcker 1700-1800-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖCKER, ÄLDRE (9). 1700-1800tal, bl.a. Matrikel swergies rikes Ridderskap och adel, 1731, Europäischer Staats-Secretarius eine Neue Monathliche Schrifft, Leipzig 1734, 1-12, Psalmbok/Evangelier i pappkassett, Medicinsk handskrift "Samling af Medicinska Rön", med recept mm.
Hfrbd och skinnband, handskriften i pappersomslag, samling småskrifter, oskuret skick,
Ej genomgångna.
Banden delvis skadade och nötta, några skador, fläckar, smårevor, handskriften skadad.
316275
2015-06-12