Arnold Plagemann olja
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ARNOLD PLAGEMANN (1826-1862): Segelfartyg till havs, signerad och daterad Plagemann -51, olja på duk, 78x119 cm
Sannolikt föreställer målningen örlogsfregatten Josephine till sjöss
Krackeleringar
316536
2015-06-16